OEZ

Modulární přístroje MINIA

VŠE PRO DOMOVNÍ INSTALACE

Modulární přístroje Minia jsou jistící, spínací a podobné přístroje, určené pro montáž do elektrických rozváděčů. Jedná se především o jističe, proudové chrániče a ostatní přístroje. Všechny přístroje se upevňují na „U“ lišty šířky 35 mm podle ČSN EN 60715. Jejich hlavní použití je v instalacích občanské výstavby a administrativních budovách. Používají se však i v průmyslových instalacích.

 

Jističe

Jističe jsou určeny pro nadproudovou ochranu v instalacích občanské výstavby, administrativních budovách a průmyslových instalacích se jmenovitými proudy od 0,3 A do 125 A.

Proudové chrániče

Proudové chrániče poskytují ochranu při poruše i v případě přímého dotyku. Současně je možné pomocí proudových chráničů, ve velmi rané fázi, předejít požárům způsobovaným poruchovými proudy při zemním spojení.

Proudové chrániče – přehled a použití

Dělení proudových chráničů podle ochrany a reziduálního proudu

Dělení proudových chráničů podle časové závislosti vybavení a selektivita

Obloukové ochrany

Zavedením těchto přístrojů se snažíme předejít vzniku neúmyslného oblouku mezi vodiči, který ve svém důsledku může zapříčinit vznícení izolace a následný požár. Zaplňujeme tak funkční mezeru současných ochran – jističů, proudových chráničů a pojistek.

Ukázka možného vzniku požáru: 

Jak přesně funguje AFDD?

Názorná ukázka AFDD:

Připojení AFDD:

Přepěťové ochrany

Přepěťové ochrany jsou určeny pro ochranu spotřebičů, elektroinstalace a živých bytostí v objektu před účinky bleskového proudu a přepětí.

Jak nejlépe vybrat přepěťovou ochranu:

Jak správně vybrat přepěťovou ochranu s ohledem na typ sítě:

Spínací přístroje

Tyto přístroje nám usnadňují život tím, že ovládají připojené spotřebiče. Jedná se o běžné potřeby, jako je zapínání bojleru pouze v nízkém tarifu (instalační stykače), pohodlné ovládání osvětlení (impulzní paměťová relé, časová relé, spínací hodiny) a další.

Jaké jsou vlastnosti schodišťového spínače?

Ostatní přístroje

Sortiment ostatních přístrojů obsahuje přístroje určené především ke spínání obvodů (vypínače, spínače, tlačítka), k signalizaci (světelná návěstí, zvonky) a dále potom přístroje určené k propojení obvodů (soklové zásuvky, svorkovnice).

 

Vybrané produkty

O firmě

Jsme společností s 80 lety tradice vývoje a výroby nízkonapěťových jisticích přístrojů. V oblasti jištění elektrických obvodů nízkého napětí jsme komplexním dodavatelem produktů a služeb. Díky 14 letům spojení se společností Siemens jsme v současnosti jedním z nejmodernějších výrobních závodů v České republice. Společnost OEZ je držitelem titulu „Bezpečný podnik“ a již po třetí v řadě obhájila ocenění „Podnik podporující zdraví“. Jsme aktivní v ochraně životního prostředí a neustále přijímáme další nová opatření a projekty v oblasti energetických úspor.

OEZ vize

Díky výrobě, která je v OEZ o generaci dále než u mnohých našich konkurentů, můžeme sériově vyrábět různá provedení produktů nebo dokonce různé produkty na stejné lince ve stejný moment, aniž by byla narušena plynulost výroby nebo dokonce kvalita samotných výrobků. Toto nás dále posouvá směrem k potřebám našich zákazníků a do jisté míry stojí v důsledku také za stále se zvyšující poptávkou po našich produktech. I proto můžeme s hrdostí stále tvrdit, že značku OEZ najdete všude tam, kde jsou hlavními požadavky bezpečnostkvalita a uživatelský komfort.

Kontakt

Šedivská 339
Letohrad
561 51

Technická podpora
Web: www.oez.cz
Email: technicka.podpora.cz@oez.com
Tel: +420 465 672 222

*Vámi vyplněný dotaz bude zaslán technické podpoře výrobce.

ODBORNÉ ČLÁNKY

Zadanému filtru neodpovídá žádný článek.

WEBINÁŘE

20Říj

Webinář OEZ

11:00 - 12:00
08Říj

Webinář OEZ

9:00 - 10:00