Osvětlení zaměřené na člověka

Chtěli byste ráno začít den aktivně s rodinou a dětmi, odpoledne být stále čilí a přes noc si pořádně odpočinout? Být schopni efektivně pracovat ve své domácí kanceláři a mít ještě i večer po práci dostatek energie? Nebo byste si chtěli vyrobit vlastní malou oázu klidu a relaxace doma a mít přitom pocit, že jste celý den venku? To vše je nyní možné díky speciálním produktům SUN@HOME od LEDVANCE.

Zdraví a pohodu obvykle přičítáme dostatku denního světla i čerstvého vzduchu a snažíme se proto chodit co nejvíce ven, což ale ne vždy lze tak často, jak bychom si přáli. Cirkadiánní rytmus je pro náš biosystém velice důležitý, můžeme tak zůstat soustředění během dne, máme více energie a večer naopak můžeme v klidu relaxovat. Technologie HCL (Human Centric Lighting) umožňuje optimalizovat světlo pomocí speciálních plně spektrálních LEDs, které působí téměř jako přirozené sluneční světlo.

Díky umělému světlu můžeme pracovat kdekoliv a kdykoliv – činí nás ale také zdravějšími? Špatné světlo nás naopak činí unavenými, depresivními a apatickými. Pro zdravý a efektivní životní rytmus potřebujeme přirozené změny světla, což portfolio SUN@HOME splňuje. Mezi další neopomenutelné funkce, které nabízí, patří také:

  • 200K až5.000K – umožňuje vytvoření příjemné světelné atmosféry
  • >CRI 95 – umožňuje téměř stejnou kvalitu vykreslování barev jako sluneční světlo, což vede ke zlepšení hloubky zaostření
  • Méně modrého světla ve spektru – lepší zrakové pohodlí a relaxační/spací rytmus
  • Plně automatizovaná funkce biorytmu – napodobuje přirozený průběh světla od úsvitu do soumraku pro vyšší úroveň aktivity a lepší spánkovou rutinu
  • LightSHIELD technologie – ničí bakterie a pachy a zvyšují úroveň kvality čistého vzduchu
  • Nabízí celou řadu funkcí SMART + WIFI, jako je stmívání, laditelná bílá, časovač, automatizace, hlasové ovládání
  • Možnost ovládání prostřednictvím aplikace