EATON xComfort Bridge pro chytré domácnosti 

Ovládání osvětlení, spotřebičů a vytápění ze smartphonu

Představujeme chytrou jednotku xComfort Bridge bezdrátového systému xComfort, kterou lze využít pro modernizaci elektroinstalace každé chytré domácnosti. Jednotka je nyní nabízena s rozšířenými funkcemi a inovovanou aplikací pro smartphony se vzdáleným ovládáním odkudkoli v rámci internetu. Jednotka umožňuje bezdrátově ovládat až 60 aktorů osvětlení nebo spotřebičů – ovládat lze spínací, stmívací a analogové aktory nové technologie, označené logem ESM. Až pro 20 místností umožňuje regulovat vytápění – využít lze PWM vytápěcí aktory, multiaktor a bezdrátové hlavice. Nezáleží na tom, zda se reguluje vodní či el. podlahové topení, radiátory nebo přímotop.  

RF Bridge se připojuje LAN kabelem k routeru v domě, ke kterému mohou být přes WiFi připojeny současně až čtyři smartphony. Ovládání funguje i vzdáleně v rámci internetu mimo tuto domácí síť. Aplikaci pro mobilní telefon lze stáhnout bezplatně z Google či Apple obchodu. Pojmenování aktorů a místností, výběr grafické značky z databáze včetně vytvoření vlastních světelných scén v aplikaci je snadné a intuitivní, zvládne jej běžný uživatel bez nutnosti znalosti programování. Pro napárování RF Bridge k aktoru není vyžadován žádný konfigurační software, vše se realizuje ze smartphonu. Stačí pouze nainstalovat jednu z Go Wireless sad pro spínání, stmívání či řízení vytápění, případně instalovat RF komponenty samostatně. Instalace bezdrátových sad Go Wireless je jednoduchá, flexibilní a bez nepořádku. Aktor umístíte na vhodném místě u světelného zdroje a bezdrátové tlačítko umístíte na libovolné místo dle přání uživatele. U všech sad jsou vazby mezi tlačítkem a aktorem již naprogramované.

Pomocí aplikace v mobilním telefonu se přes místní síť připojíte k xComfort Bridge jednotce a snadno přiřadíte nové bezdrátové aktory pomocí scanování čárových kódů nebo pomocí párovacího módu. Připojit lze všechny typy aktorů (zatím kromě roletových aktorů – nicméně na řešení se taky pracuje) a také včetně zásuvkových adaptérů pro spínání, stmívání a vytápění. Připojené aktory si snadno pojmenujete a přiřadíte jednotlivým místnostem. Pro komfortní ovládání si vytvoříte uživatelsky konfigurovatelné scény jako např. Příchod, Odchod, Sledování TV, Večeře apod. Do scén lze zahrnout rovněž přepínání topných režimů pro vytápění (ochrana, útlum, komfort). 

Funkcionality v přehledu: 60 aktorů ESM logo – časové funkce, stmívací profily, min. hodnoty stmívání. 100 senzorových kanálů – RF tlačítka, 4k. dálkový ovládač, PIR senzory, okenní kontakty, binární a teplotní vstupy, dotykový termostat, bateriová hlavice, ale také lokální vstupy spínacího a stmívacího aktoru. 20 místností, 20 scén, 20 zón topení – RF hlavice, PWM aktory, Multiaktor, dotykový termostat a teplotní vstupy pro měření venkovní teploty, teploty podlahy nebo teploty v jiné zóně, sumární aktor pro řízení kotle nebo čerpadla, funkce otevřeného okna. Regulace na prostorovou teplotu, min. a max. teplotu podlahy nebo efektová regulace pro infrapanely. 14 plánovačů + 2 astrohodiny pro aktivaci scén nebo aktorů při východu nebo západu slunce, lokalita domu, centrální a lokální ovládání, vzdálený přístup, aktualizace Bridge přímo ze smartphonu.   

Navíc je možné kdykoli postoupit o level výše a jednotku xComfort Bridge nahradit vyspělejší chytrou jednotkou RF Smart Manager pro řízení chytrých domů a doplnit další funkce, včetně ovládání žaluzií atd. Již instalované sady GO Wireless, včetně doplňkových vypínačů a termostatů, jsou plně kompatibilní s touto jednotkou a další prvky je možné postupně doplňovat.


Předkonfigurované sady GO Wireless

RF xComfort Bridge je možné použít pro ovládání většiny GO Wireless sad. Aktuálně je možné využít sady pro spínání – CPAD-00/212 (Wireless Switch All) a CPAD-00/215 (Wireless Second Switch), sadu pro stmívání – CPAD-00/213 (Wireless Dim All) a sadu pro vytápění – CPAD-00/217 (Wireless Heating). Sady jsou již naprogramované, takže postačí pouze připojit aktory k jednotce xComfort Bridge pomocí mobilní aplikace metodou párování nebo snadno naskenováním čárového kódu přístroje. Aktory jsou prakticky okamžitě při připojení na síťové napětí „naprogramovány“ automaticky jednotkou xComfort Bridge. Komunikace mezi prvky je zaheslovaná a šifrovaná, a tedy nehrozí nechtěné „nabourání“ do systému ovládání. Dále je možné doplnit další bezdrátové senzory dle požadavků uživatele. Tlačítka lze snadno spárovat s libovolnými aktory pomocí šroubováku dle instruktážních videonávodů. Doplňková tlačítka je možné využít pro ovládání více světel či spotřebičů z více míst a pro centrální funkce. Klapky tlačítek lze vyměnit a nahradit klapkou s potiskem a rámečky lze vybírat ze široké nabídky výrobců 55×55 mm.

Okenní / dveřní senzory uspoří energie na vytápění

Bezdrátové senzory nabízí snadnou a flexibilní instalaci, elegantní a kompaktní design, hodící se do každého interiéru. Jsou univerzálním řešením pro monitorování otevřených dveří a oken. Mohou přímo spínat např. osvětlení (spárování s aktorem v základním režimu pomocí šroubováku) anebo je lze napárovat k xComfort Bridge pro zvýšení efektivity vytápění a zajištění energetických úspor při větrání. Režim topení přejde po dobu otevřeného okna do režimu ochrany proti mrazu. Současně zvyšuje pohodlí a bezpečnost a uživatel se již nemusí obávat, že zapomene otevřená okna či dveře na terasu při odchodu z domu. Senzor využívá bateriového napájení s životností až 5 let, vybitá baterie je signalizována vestavěnou LED diodou nebo indikací v App.

Okenní/dveřní kontakt k dispozici v barvě teplá bílá, zářivě bílá, šedá a hnědá

Spolupráce s PIR senzorem

Jednotka xComfort Bridge spolupracuje s novým typem bezdrátového PIR senzoru pohybu, který je možné napájet bateriemi 3 V anebo ze sítě 230 V bez nutnosti použití napájecího adaptéru. Konstrukce je vhodně navržena pro univerzální montáž jak na povrch, tak pro zápustnou montáž např. do sádrokartonu, nebo je možné senzor namontovat do instalační krabice do rámečku libovolného designu 55×55 mm.

 

Bezpečnost a centrální ovládání
Při odchodu z domu lze jedním stiskem centrálního tlačítka zhasnout všech­na světla, zatáhnout žaluzie a vypnout tepelné spotřebiče, které vždy představují potenciální nebez­pečí. Od sítě se odpojí zásuvky 230 V pro rychlo­varnou konvici, kávovar, sporák nebo žehličku. Vytápění v místnostech přejde do úsporného režimu a hlavní ventil vody se uzavře.

 

A závěrem – Jak na chytrou domácnost snadno ve třech krocích?

Pokud si zákazník přeje „chytrou“, jděte na to i vy chytře!

1)    Pro ovládání osvětlení, spotřebičů, žaluzií či vytápění instalujte vhodné GO Wireless sady.

2)    Nabídněte další ovládací prvky pro vyšší komfort, např. bezdrátová tlačítka pro ovládání instalace z více míst nebo pro centrální ovládání, příp. senzory pohybu pro automatické ovládání osvětlení.

3)    A pokud zákazník vyžaduje ovládání také ze smartphonu odkudkoli ze světa v rámci internetu, přidejte xComfort Bridge. Jednotka umožní kromě pokročilého řízení vytápění také automatické funkce, jako například spínání osvětlení pomocí astrohodin nebo v pevný čas.

 

Rádi vám zodpovíme vaše dotazy, kontaktujte nás na telefonu 724281319 nebo emailu jaromirpavek@eaton.com. Další informace o systému naleznete na www.eaton.cz.