Články

Kolikrát za život řešíme problematiku osvětlení v jednotlivých místnostech svých domovů a v duchu či nahlas si říkáme věty typu: „S tím světlem je zapotřebí něco udělat“ nebo „Proč jsme se výběru osvětlení více nevěnovali?“ Světlo ve firmách, ale i domácnostech není radno podceňovat a je zapotřebí mu věnovat velkou míru pozornosti a výběr řešit s rozmyslem.

Ani v době, která není snadná a ve které se mnozí výrobci potýkají s problémy typu nedostatku surovin a nutností zvládání dříve neznámých situací, neomezuje se vývoj a inovativní řešení zaměřená na zákaznické požadavky. Stejně tak je tomu u italské firmy Pizzato Elettrica. 

Svítidla pro bezpečné a dobře osvětlené silnice i parkoviště s vysokou ochranou proti přepětí –extrémní světelná účinnost, extrémní flexibilita a extrémní odolnost. Nová řada STREETLIGHT FLEX kombinuje optimální kvalitu jasu osvětlení s moderním designem a jednoduchou a pohodlnou instalací.

Klopýtáte černočernou tmou a hledáte zoufale vypínač? Musíte opustit teplo své postele jen proto, abyste zhasli světla? Díky technologii chytrého osvětlení od LEDVANCE přeměníte svůj domov na inteligentně propojený high-tech svět, ve kterém se budete cítit útulně a pohodlně.

Strojní zařízení nebo technologické provozy si dnes už nedovedeme představit bez 3-fázových asynchronních motorů (dále jen motorů), které pohání hydraulické stanice v lisovnách, ventilátory odsávání v lakovnách nebo dopravních tunelech, kompresory klimatizačních jednotek nebo tepelných čerpadel, míchadla v potravinářských technologiích a čerpadla v čistírnách odpadních vod nebo úpravnách vod.

Modulární přístroje Minia jsou jistící, spínací a podobné přístroje, určené pro montáž do elektrických rozváděčů. Jedná se především o jističe, proudové chrániče a ostatní přístroje. Jejich hlavní použití je v instalacích občanské výstavby a administrativních budovách. Používají se však i v průmyslových instalacích.

Základní nabídka jističů 3VA pro průmyslové aplikace

Průmyslové sítě tvoří základ efektivní výroby. Neustále se zvyšuje množství potřebných dat, které jsou přenášeny inteligentními komponenty. A tyto data musí vždy spolehlivě dorazit do svého cíle.

Jedním z nejpoužívanějších UPS Legrand je Keor PDU, který pracuje s topologií Off-Line. Toto zařízení kombinuje vlastnosti UPS a PDU. 

Bluemark ID Color – umožní vám tisknout rychle bez nutnosti připojení počítače. Celý tisk probíhá za studena a není nutné čekat na inicializaci tiskárny. Po vytištění je možné hned materiál použít. Dále vám v našem článku představíme nový plánovací a značící software.

Výrobci strojů, dopřejte svým zákazníkům originální design ovládacího panelu!

Schneider Electric uvádí na český trh novou generaci cenově atraktivních mikropanelů Harmony STM6. S úhlopříčkou 4,3″ nebo 7″ vhodně doplní úspěšnou řadu Harmony ST6 (dříve Magelis HMI). Harmony STM6 vyniká snadnou a rychlou instalací do otvoru Ø 22 mm. 

Proudové chrániče – fíčka, se staly standardní součástí našich domovních rozvaděčů. Díky své spolehlivostí a citlivostí prokazatelně zachraňují lidské životy.

Neustálý vývoj a modifikace i úspěšných produktů stojí za prosazením každé výrobní firmy. Produkty, které se osvědčí, mohou mít jednodušší způsob nastavení nebo volby funkcí, při zachování původních rozměrů a kompatibility s předchozí řadou.

Elektromobilita na vzestupu aneb jak vybrat správný kabel

V TREVOS máme rádi inovace. Do roku 2018 jsme vstoupili s novým inovativním svítidlem INNOVA, která nabízí komplexní, systémové a inovativní řešení se stupněm ochrany IP66/IP69. Jedná se o 7. generaci průmyslového svítidla určeného pro prostory s požadavkem na vysoké krytí (odolnost vůči vodě a prachu).

Kanál je druhým v řadě nových parapetních kanálů, na kterých je víko umístěné v jedné rovině s přední stěnou. Nabízí tak možnost snadné a elegantní instalace prakticky jakéhokoli přístroje.

Společnost TREVOS v roce 2016 uvedla na trh řadu LED osvětlení, která je určena do výbušných prostor. Inovovali jsme úspěšnou řadu zářivkového svítidla PRIMA EX a vzniklo svítidlo PRIMA LED EX.

Elektroinstalační krabice se zachováním funkčnosti při požáru sice nepatří ke každodenním výrobkům, které elektrikář potřebuje, v každém případě ale projektů kde jsou zapotřebí, přibývá. 

Tentokrát jsme si pro Vás připravili článek o interiérovém svítidle, zaměřené na nízké oslnění UGR a to svítidla NAOS MPR a čtvercové svítidlo o délce strany 60 cm, NAOS SQUARE MPR. 

Potřebujete spínat osvětlení, topení, ventilaci nebo třeba čerpadla do 15 kW? Pak můžete sáhnout po našich instalačních stykačích ESB..N a EN..N, a my vám slibujeme, že poté, co s nimi sepnete třeba ta světla, už o nich neuslyšíte! Jsou totiž naprosto tiché.

Naše odpínače a přepínače ONE20 jsou vhodné do jakýkoliv podmínek. Ať už na Sibiř či na Saharu, najdou uplatnění ve všech projektech a realizacích bez omezení.

Instalační stykače AF nabízí revoluční technologie pro proudy až do 2 650 A. Přečtete si o 9 výhodách, které vám stykače od ABB nabízí.

Produktovou řadu průmyslového halového osvětlení LEDtec firma McLED uvedla na trh již více než před pěti lety a za celou svou historii až po současnost se jedná o velice dobře prodávané a spolehlivé svítidlo s nadstandardními parametry. 

Nevíte si rady, kam na stroji umístit tlačítko tak, aby splňovalo všechny bezpečnostní požadavky, samo zůstalo v bezpečí a zároveň nekazilo estetický vzhled zařízení?“

V tomto článku, bychom Vám rádi představili interiérová svítidla LUXOR LED. Jedná se o kovová svítidla s výškou profilu 50 mm a šířkou 160 a 242 mm.

Bez elektromotorů si dnešní svět lze představit jen velmi obtížně. Často si to ani neuvědomujeme, ale setkáváme se s nimi každý den. Pojďme se teď společně podívat na způsoby jejich rozběhů, a hlavně možnosti jejich ovládání a řízení.

Následkem nevhodného osvětlení pracoviště je nejen nižší efektivita práce, ale i zvýšené riziko nehod a zdravotních komplikací zaměstnanců. Správná ergonomie osvětlení je proto důležitá pro jejich bezpečnost a zrakovou pohodu i v těch nejmenších pracovních prostorách, jako jsou vrátnice nebo malé kanceláře.

Díky modulární koncepci, zdokonalenému využití prostor a řadě detailů nabízí tato nová řada zapuštěných rozvodnic a skříní pro datová komunikační média maximální flexibilitu pro každý instalační projekt!

Svítí na Novém Zélandu, ve škole na Papui-Nové Guineji nebo v norském městě Kristiansand. Česká světla mají i na hlavní třídě v gruzínském Tbilisi, v bývalých amerických základnách v Afghánistánu nebo v budově investiční skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v pražských Dejvicích.

Společnost Siemens nabízí kompletní systém FastConnect pro průmyslovou kabeláž, který splňuje následující požadavky – rychlá, snadná a bezchybná montáž na místě.

Kabelové gelové spojky SHARK jsou určeny pro přímé spojení jednožilových i vícežilových kabelů.
Ucelený systém těsnících prvků gelové spojky poskytuje ochranu proti vniknutí vody nebo prachu do živých částí.

Přáním snad každého zákazníka je mít stejný design elektroinstalace i v místech, která mohou být vystavena prachu a vlhkosti. Takovými typickými místy jsou např. komora, balkon, terasa a další. Nabízí se řešení v přístrojích pro zapuštěnou montáž s krytím IP , které vyhoví po stránce bezpečnosti i designu.

Ať už je projekt jakýkoli, se svítidly FlexiTech můžete vyřešit všechny nároky Flexibilně.

Ať už se doslova živíte rukama (jako elektrikář, instalatér nebo plynař), anebo jen vlastníte rodinný dům, kde je pořád co budovat a opravovat, bude vám nepřetržitě krýt záda.

Představujeme chytrou jednotku xComfort Bridge bezdrátového systému xComfort, kterou lze využít pro modernizaci elektroinstalace každé chytré domácnosti.

Komunikujte na dálku – už dnes!: SINEMA Remote Connect

Přístrojové instalační kanály nacházejí dlouhodobě uplatnění v mnoha funkčních oblastech instalací budov díky schopnosti zajistit v pohodlné výšce pod okenním parapetem vícenásobná přípojná místa pro napájení i data.

Víte, jaký je rozdíl mezi pohybovým čidlem a detektorem přítomnosti a kdy co zvolit? Jestli ne, přečtete si o tom.

Požární bezpečnost patří mezi nejdůležitější požadavky na každou budovu. Za základní opatření lze v této oblasti považovat rozdělení jejího vnitřního prostoru do více samostatných oddílů, požárních úseků, omezujících…

Nové distribuční bloky PTFIX společnosti Phoenix Contact mohou být použity okamžitě bez manuálního propojování, což umožňuje ušetřit až 80 procent montážního času.

Nízká hmotnost žlabů MERKUR 2 včetně jejich optimální výrobní délky, velká variabilita a flexibilita systému, snadná a pohotová realizace tvarových prvků trasy podle potřeby a přímo na místě montáže. To jsou hlavní charakteristiky systému MERKUR 2.

Společnost McLED® zařadila do své nabídky plnospektrální LED pásky. Významným kvalitativním parametrem LED pásků je totiž i jejich barevné podání = schopnost vyzářeného světla věrohodně zobrazit barvy osvětlovaných předmětů.

V moderních elektrických instalacích se o pohodlí a výměnu informací starají stále častěji elektronické komponenty. V důsledku jejich rostoucího množství stoupá ovšem současně i riziko vzniku škod na zařízeních připojených k napájecí síti i telekomunikačním a datovým rozvodům.

Při snaze o snížení nákladů a optimalizaci spotřeby je nezbytností rozsáhlé měření energie. Pro zjednodušení tohoto úkolu teď portfolio společnosti WAGO obsahuje nové elektroměry s certifikací MID.

„Ani šroubek z Číny!“ Poznejte řadu svítidel /EU, k jejichž výrobě používáme pouze Evropské komponenty. A proč to děláme?

Při navrhování současných elektrických rozvodů vystupuje do popředí stále zřetelněji požadavek flexibility, a to především v nájemních kancelářských prostorech nebo u dočasných zařízení. 

Řada LED svítidel EXCLUSIVE nabízí kromě špičkového světelného toku a elegantního designu zejména vysoký komfort ovládání díky v balení dodávanému dálkovému ovladači.

Tímto svítidlem společnost TREVOS rozšířila produktové portfolio o svítidlo vhodné pro veřejné a venkovní prostory. Svítidlo je vhodné pro komunikace, obytné a rezidenční zóny, parkovací plochy a venkovní prostranství. 

Elektrické rozvody musí vždy akceptovat použité stavební řešení. Nejinak je tomu v případě souvislých litých podlah z leštěného cementu nebo asfaltového potěru, představujících stále častěji využívaný prvek ​​architektury moderních interiérů.

Oznámili jsme uvedení senzorů přiblížení řady E2EW s kovovou čelní plochou, které jsou navrženy tak, aby díky své odolné konstrukci a výjimečně dlouhému snímacímu dosahu minimalizovaly prostoje.

Česká společnost McLED s.r.o. si připravila celou řadu novinek. Některé z nich si ukážeme zde, všechny pak budeme v průběhu roku představovat na našich webových stránkách.

Kabely instalované v budovách podléhají přísným požadavkům na požární ochranu. Společnost LAPP má ve svém portfoliu celou řadu bezhalogenových kabelů a vodičů, které nyní doplňuje o dvě novinky značky ÖLFLEX®.

Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, zvyšuje kapacitu výroby UV-C zářičů a rozšiřuje portfolio produktů Philips s UV-C zářením.

Systém Kanlux TEAR se skládá z jednotlivých částí, ze kterých stavíme na stropě „dráhu”, po které potom můžete pohybovat s jednotlivými svítidly. Systém je sestaven z „kolejnic“, tedy lišt, spojek a různých typů konektorů…

Atlas IP65/IP55 je oblíbená řada spínačů a zásuvek ve vyšším krytí určená pro nástěnnou montáž. Jsou vhodné k použití v obtížnějších podmínkách, např. v garážových halách, průmyslových závodech, prádelnách, sklepech nebo v exteriéru.

Nastává doba LEDová, předvídají světlaři z českolipského Modusu. Když si lidé v Austrálii, Kuvajtu nebo Finsku rozsvítí světlo, je pravděpodobné, že na sobě bude mít malý nápis Modus. Značí kancelářská a průmyslová svítidla, která vyrobili v České Lípě.

Rádi bychom Vám představili technologii Tunable white, která podporuje přirozený lidský biorytmus. Na úvod je dobré vědět, že modul Tunable white lze zabudovat téměř do všech LED svítidel TREVOS.

Požadavky na zachování funkčnosti elektrických zařízení podle ČSN 73 0895 se dotýkají mnoha staveb, včetně budov vystavěných částečně nebo zcela ze dřeva.

Programovatelný automat LOGO! představuje kompaktní, chytré a flexibilní řešení, které je nově rozšířeno o přímé připojení do cloudu.

Co je to proudový chránič a pro jaké aplikace je vhodný? Dozvíte se například o tom, že pokud proudový chránič není správně zvolen, může dojít ke zpoždění nebo dokonce k nevybavení chrániče, což může mít někdy až fatální následky.

Kabelové vývodky řady Agro Progress jsou dodávány v provedení z plastu, z poniklované mosazi nebo z nerezové oceli A2 nebo A4. Jedná so o osvědčené díly pro průmyslové aplikace.

Od letošního roku nabízí společnost TREVOS také svítidla s barevnými čipy, která jsou určena převážně do zemědělských prostorů. Červeně svítící LED moduly se umisťují do svítidel, která jsou určena do hospodářských objektů pro chov skotu. 

Kanlux ALIN LED i Kanlux OFIS LED jsou svítidla vytvořená designéry firmy KANLUX. Spojili jsme inovaci s našimi 30 lety zkušeností a poté je přenesli na kreslící stoly v naší továrně.

Renomované průmyslové podniky v celé Evropě spoléhají na elektroinstalační prvky splečnosti Niedax. Dodáváme do celé řady průmyslových výrobních závodů a máme spoustu spokojených zákazníků, kteří jsou vybaveni našimi řešeními pro instalaci kabelů.

Společnost  Weidmueller přináší spolehlivá řešení pro vaše fotovoltaické projekty. Objevujte celou škálu řešení pro obytné, komerční a průmyslové zóny

EcoStruxure Power Design je snadno ovladatelný program pro návrh elektrických sítí. Díky výpočtům provedeným v reálném čase umožňuje rychlou volbu ochran, průřezů kabelů a kompenzace.

Představujeme řadu E5_D – další generaci regulátorů postavených na úspěšné platformě E5_C. Je určena k dosažení optimálního a automatického řízení teploty bez zásahu člověka.

Pokud se jedná o moderní interiér domácnosti, zákazníci hledají produkty, které vypadají elegantně, usnadní život a samozřejmě zvýší úroveň komfortu. Chtějí produkty, které mají osobitost, styl a úroveň.

Společnost Omron nedávno představila 6mm elektromechanické relé G2RV-SR, které nahradilo velice oblíbenou standardní jednotku. Nejde ale o nějaké jednoduché vylepšení. Nové relé G2RV-SR jsme vyvinuli pro nabídku řešení rozváděčů jako základ produktů řady Value Design.

EcoStruxure Power Design je snadno ovladatelný program pro návrh elektrických sítí. Díky výpočtům provedeným v reálném čase umožňuje rychlou volbu ochran, průřezů kabelů a kompenzace.

Při návrhu osvětlení musí projektant zohlednit mnoho aspektů. Charakter daného prostoru, jeho využití, velikost počáteční investice, životnost instalace nebo její údržbu

Společnost Eaton rozšířila sortiment skříní pod omítku/do dutých stěn řady KLV o nové pětiřadé provedení.

Při stavbě domu přichází elektroinstalace na řadu sice až jako jedna z posledních věcí, ale na jejím dobře promyšleném projektu závisí komfort vašeho bydlení. Poradíme vám, jak chytře zvládnout rozvod elektřiny, abyste z obyčejné elektroinstalace mohli kdykoliv plynule přejít na chytrou domácnost bez sekání do zdi.

Uvedením této krabice na trh Kopos nabízí ucelenou řadu pro montáž přístrojů ve sdružených rámečcích. Jedná se o krabice do dutých stěn a všechny splňují požadavky pro nízkoenergetické stavby.

Chtěli byste ráno začít den aktivně s rodinou a dětmi, odpoledne být stále čilí a přes noc si pořádně odpočinout? Být schopni efektivně pracovat ve své domácí kanceláři a mít ještě i večer po práci dostatek energie? 

Videotelefony řady BASIC vám nabídnou všechny základní funkce komunikace a zabez­pečení vstupů. Jejich nespornou výhodou je jednoduchost instalace i obsluhy. Vybírat můžete z variant s mechanickými či dotykovými tlačítky.

VIVARES, systém řízení osvětlení IoT (LMS) od společnosti LEDVANCE odolný vůči budoucnosti, více než kdy jindy usnadňuje a činí flexibilnějším vytváření optimálních světelných podmínek pro definované požadavky za každé situace. 

Portfolio společnosti Legrand obsahuje kompletní nabídku zařízení, jak pro domovní, kancelářské, IT, tak i pro průmyslové aplikace. Legrand věnuje nemalé prostředky do vývoje a dalšího zdokonalování produktů.

Náhrada za svítidla pro vysoké stropy využívající rtuťové nebo halogenidové výbojky. Vysoká kompatibilita díky certifikaci DALI-2. Rozhraní DALI 2.0 pro stmívání a chod čidla. Světlo s nízkou úrovní blikání díky speciálnímu předřadníku.